program finansowo księgowy

Pierwsza praca biurowa i program finansowo księgowy

Swoją karierę zawodową rozpocząłem w mieście, w którym się urodziłem. Praca polegała na składaniu sprzętu na dziale produkcji. Towar następnie był sprzedawany i montowany w miejscu przeznaczenia. Następnie, pewne perturbacje życiowe sprawiły, że wyprowadziłem się do Krakowa.

Program finansowo księgowy mi pomagał

program finansowo księgowyRozpocząłem tam studia, a z racji że odbywały się w trybie zaocznym, wymagały, abym podjął kolejną pracę w celu ich spłaty. Pierwszą pracę jaką podjąłem w mieście Kraka było stanowisko sprzedawcy w sklepie z artykułami dla plastyków oraz artykułów do reklamy. W teorii moim zadaniem była bieżąca obsługa klientów, którzy przychodzili do sklepu i potrzebowali zakupić odpowiedni towar. Były to różne towary, od folii samoprzylepnych, poprzez etykiety tekstowe, aż po farby sitodrukowe. Z racji, że duża część naszych kontrahentów to również przedsiębiorcy, wymagane było wystawienie dla nich odpowiedniego dokumentu potwierdzającego naszą sprzedaż, a jego zakup. Służył mi do tego odpowiedni program finansowo księgowy, do którego obsługi zostałem w pierwszym dniu pracy przyuczony. Z każdym kolejnym dniem byłem wtajemniczany w obsługę kolejnych modułów oprogramowania pomagającego w działaniu przedsiębiorstwa. Kolejną wiedzą którą pozyskałem było nadzorowanie i sprawdzanie stanu i obrotu na magazynie. Zaimplementowany program magazynowy pozwalał na obserwację ruchu towaru, który był zamawiany lub sprzedawany przez nasz punkt. Po zapoznaniu się z tą działką firmy, przyszła kolej na księgowość. Posiadany program księgowy był w stanie importować ewidencję generowaną przez dwa poprzednie programy. Na podstawie wszystkich utworzonych dokumentów, program ukazywał chociażby zobowiązania i należności wobec kontrahentów, które należało na bieżąco monitorować.

W przypadku przekroczenia terminów wymagane było skontaktowanie się z klientem. Pozostałe kwestie prowadzenie dokumentowego firmy rozwiązywała księgowość internetowa z którą mieliśmy podpisaną umowę. Tak pokrótce wyglądała moja pierwsza praca biurowa, która nauczyła mnie wiele o funkcjonowaniu małej firmy.