Podświetlana klawiatura dla graczy

 

Przez bardzo długi czas używałem zwykłej klawiatury, nieszczególnie potrzebując lepszego sprzętu gdyż uważałem iż gamingowe klawiatury nie mają za dużej funkcjonalności. Jednak po niedawnym turnieju, jaki organizowała lokalna drużyna graczy, przekonałem się jak dużą przewagę mają takowe klawiatury nad standardowymi modelami.

Nowoczesna klawiatura gamingowa z podświetleniem

klawiatura mechaniczna podświetlanaStandardowe klawiatury nie były zbyt szerokie, i często bardzo trudno było wygodnie sterować grą, zwłaszcza podczas intensywnej rozgrywki. Nowoczesne klawiatury rozwiązywały ten mankament, gdyż były ułożone bardzo wygodnie, z ergonomicznym rozstawieniem klawiszy i o wiele szerszą podstawą. Taki układ klawiatury nie tylko pozwalał na łatwe sterowanie, ale również zapobiegał męczeniu się dłoni podczas długich posiedzeń nad grą. Jednak to podświetlenie było prawdziwie przydatną zaletą każdej klawiatury dla graczy. Nawet najprostsza klawiatura mechaniczna podświetlana świetnie umożliwiała granie o dowolnej porze i przy każdym oświetleniu, a nawet w całkowitej ciemności. Nierzadko zdarzało się iż rozgrywki przeciągały się do późnej nocy, a bez podświetlonych klawiszy sterowanie było ogromnie utrudnione i czasem wręcz niemożliwe. Proste klawiatury posiadały zazwyczaj czerwone podświetlenie o niewielkiej intensywności, na tyle mocnej by klawisze były widoczne, ale jednocześnie nie drażniącej oczu.

Bardziej zaawansowane modele posiadały podświetlenie z możliwością regulacji natężenia światła i koloru podświetlenia, zarówno całej klawiatury jak i poszczególnych jej segmentów. Dzięki takim dodatkom, każdy gracz mógł klawiaturę spersonalizować dowolnie, ustawiając parametry wedle upodobania tak, by korzystanie z niej było jak najwygodniejsze ale i jak najprzyjemniejsze.