Podział ogrodu na strefy

Projektowanie ogrodu, samodzielnie to ciężki orzech do zgryzienia jednak istnieje kilka uniwersalnych wskazówek, który pozwolą ułatwić ten proces. Możemy porwać się i samodzielnie wykonać projekt lub oczywiście skorzystać z pomocy osoby która zawodowo zajmuje się projektowaniem ogrodów.

Uniwersalne zasady przy zakładaniu ogrodu

zakładanie ogrodów wawerCzym powinniśmy się kierować, decydując się na zakładanie ogrodów wawer? Oczywiście naszymi potrzebami, naszymi i naszych bliskich, którzy z nami mieszkają. Pomyślmy w jaki sposób będziemy spędzać czas w ogrodzie. Bardzo wiele zależy od ilości członków rodziny, ich wieku, płci i gustu. Dlatego wysłuchajmy wzajemnie swoich potrzeb i stwórzmy ogród na miarę naszych oczekiwań. Co dalej, czym warto się kierować? Warto kierować się logiką, wczuć się w rolę użytkownika i zastanowić nad najbardziej dogodną lokalizacją danej strefy. Dla przykładu miejsce relaksu, strefa odpoczynku, kącik w którym chcemy odpocząć letnim popołudniem z kawą i dobrą lekturą powinno być ulokowane jak najdalej od domu, wtedy właśnie odpowiednio spełni swoje funkcje. Miejsce które chcemy przeznaczyć do biesiadowania, grillowania z przyjaciółmi najlepiej ulokować blisko domu. Będzie to po prostu najbardziej wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla pań które będą kursować między kuchnią, a grillem. Innym przykładem niech będzie miejsce dla naszych dzieci, czy to trampolina, basen czy piaskownica. Koniecznie musi być ulokowana w sąsiedztwie domu, tak aby rodzice mieli kontrolę nad tym co dzieję się na zewnątrz.

Zajmijmy się teraz wyglądem ogrodu, czyli jego stylizowaniem. Tutaj zwróćmy szczególną uwagę na to, aby cały ogród utrzymany był w jednej konwencji. Do wybory mamy ogrom różnych, pięknych styli w których możemy urządzić ogród. Od wiejskiego, po prowansalski, tradycyjny czy bardzo minimalistyczny.