Polecana maseczka FFP2

Już od dłuższego czasu noszenie na twarzy masek jest obowiązkiem każdego obywatela, ponieważ stanowi ona jedną z najskuteczniejszym metod walki z rozprzestrzeniającym się wirusem. Jednak nie każda maska jest tak samo skuteczna.

Co nam gwarantuje maska z filtrem FFP2?

maseczka ffp2Ogólne obostrzenia mówią o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką, ale już nic nie mówią o jej rodzaju. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów masek, które różnią się nie tylko wyglądem, ale materiałem z jakiego są wykonane, filtrem czy ilością warstw. Obecnie najczęściej jest stosowana maseczka FFP2, której skuteczność wynosi do dziewięćdziesięciu pięciu procent. Ma ona przystępną cenę i kupimy ją w każdej aptece, sklepie medycznym czy w internecie w nieograniczonej ilości. Chroni ona jej właściciela przez wirusami, bakteriami, pyłami czy alergenami. Maska składa się z pięciu warstw, wśród których znajduje się włóknina izolująca cząsteczki kurzu, warstwa bawełniana filtrująca drobne cząstki czy dwie warstwy meltblowny wyłapujące szkodliwe cząsteczki o bardzo małych rozmiarach. W celu skutecznej ochrony przed zakażeniem wirusem, koniecznie należy właściwie zakładać maseczkę na usta i nos, aby nie powstały żadne szczeliny, przez które mogłoby się dostawać do środka powietrze. Tego typu maseczka zapewnia najwyższą ochronę przez około osiem godzin ciągłego użytkowania. Po jej ściągnięciu, nie nadaje się do ponownego użytku. Poza tym modelem maseczki, w sprzedaży znajdziemy także modele z wbudowanym filtrem, które można wielokrotnie używać.

Jeżeli chcemy kupić więcej masek FFP2, to najlepiej zrobić zakupy w internecie, ponieważ tam zaoszczędzimy od kilku do nawet kilkunastu procent. Maski są tam sprzedawane na sztuki lub w zestawach liczących po dwadzieścia pięć sztuk.