Polecane działki na sprzedaż w Piasecznie

Po podjęciu decyzji o zakupie działki kierujmy się nie tylko naszą wiarą w jej przydatność do budowy, ale również obiektywną wartością rynkową jako inwestycji. Warto także przeprowadzić analizę urbanistyczną działki, która wymaga wielu oficjalnych konsultacji z osobami, które się na tym znają.

Jak kupić dobrą działkę?

działki na sprzedaż - piasecznoPowinniśmy spróbować spojrzeć na każdą działkę, którą widzimy oczami potencjalnego nabywcy. Starajmy się przede wszystkim wybierać działki na sprzedaż – piaseczno, których wartość rynkowa prawdopodobnie wzrośnie. Jeśli wybierzemy wcześniej projekt domu, jego wielkość i układ będziemy wiedzieć, jakie powinny być minimalne wymiary, kształt i orientacja działki. Jeśli jednak pozostawimy wybór projektu na później, zastanówmy się co jest dla nas najważniejsze. Drugim ważnym parametrem działki, wraz z jej powierzchnią, jest jej kształt. Szukajmy działki proporcjonalnej, najlepiej w formie nieco wydłużonego prostokąta. Działka w odległym obszarze to często dodatkowy koszt doprowadzenia mediów, utwardzenia drogi dojazdowej, a także ochrony naszego mienia. Jeśli jeździmy do miasta na co dzień, musimy pamiętać o możliwości wygodnego podróżowania. Nie polegajmy w tym względzie wyłącznie na samochodzie. Musimy uwzględnić komunikację w sytuacjach kryzysowych. Najlepiej jest sprawdzić różne koncepcje komunikacyjne i jednocześnie zbadać stan dróg lokalnych. Jeżeli znaleźliśmy już działkę spełniającą nasze wymagania, a jednocześnie spełniającą powyższe kryteria, musimy najpierw dowiedzieć się, czy możliwe jest na niej wybudowanie domu.

Sprawdzimy to w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dostępnym w gminnym departamencie architektury i urbanistyki. Jeżeli w bezpośrednim sąsiedztwie działki, nie znajdzie się żaden dom, bardzo trudno będzie nam uzyskać pozwolenie na budowę.