Praktyczne body dla dzieci

 

Maluchy w pierwszych miesiącach życia nie przepadają za ubieraniem i rozbieraniem, ponieważ jest to dla nich zupełnie nowa czynność, do której muszą się przyzwyczaić. Na szczęście są pewne modele ubranek, które minimalizują ten dyskomfort.

Najlepsze body na lato

body z krótkim rękawem 92Chyba dla każdej mamy widok ubranek dziecięcych wywołuje uśmiech na twarzy, ponieważ wyglądają one wyjątkowo słodko. Przy ich zakupie kluczowa jest jakość materiału i rozmiar, który musi być dobrze dobrany do wielkości dziecka. Ubranka dla małych dzieci są nieco inaczej klasyfikowane niż dla dorosłych, gdyż tu liczą się centymetry mierzone od czubka główki do pośladków. Przeważnie nowo narodzone dzieci mierzą od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów, zatem idealne dla nich rozmiary to pięćdziesiąt sześć i sześćdziesiąt dwa. Body z krótkim rękawem 92 będzie pasować na półtora roczne dziecko. Jak widać body noszą nie tylko niemowlęta i noworodki, ale równie dzieci do około drugiego roku życia, ponieważ dopiero wtedy większość z nich rozstaje się z pieluszkami. Body są idealne dla małych dzieci, gdyż mają rozpięcie w kroku, które pozwala na szybką i łatwą zmianę pieluszki. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy body w rozmiarze od pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem. W razie potrzeby kupimy także body w większym rozmiarze, które dedykowane są nawet maluchom w wielu czterech i pięciu lat. Mogą one mieć krótki lub długi rękaw, ale także dostępne są modele na ramiączkach. Wszystkie możemy kupować oddzielnie lub w gotowych kompletach.

Przeważnie dla zapewnienia ciągłości dostępu do czystych ubranek, wystarczy kupić maluchowi około siedem – dziesięć par body, które przeważnie maluchy noszą codziennie. Do tego potrzebne są jeszcze pozostałe ubranka takie jak pajacyki, spodenki i kaftaniki.