Redukcja spalin w samochodach

Dbanie o nasze środowisko naturalne leży w interesie każdego mieszkańca naszej planety. Jednak nie zawsze jest to takie oczywiste jakby się mogło wydawać. Zazwyczaj ogólnie prawie nikt się nie przejmuje swoimi działaniami pod kontem dbania o środowisko naturalne, aż do momentu pojawienia się rzeczywistego i bieżącego zagrożenia związanego przykładowo z jakąś katastrofą ekologiczną.

Nowe systemy redukcji spalin

adblue puławyW związku z różnymi nowymi przepisami związanymi z obniżeniem emisji spalin do środowiska naturalnego coraz więcej różnych ograniczeń nakładanych jest na największe korporacje, przykładowo takie które produkują samochody. Jednym z takich ograniczeń jest redukcja tlenków azotu, dlatego w nowych samochodach dostawczych, busach jak również ciągnikach rolniczy, montowane są takie systemy jak SCR w połączeniu z AdBlue. SCR jest to system Selektywnej Redukcji Katalicznej czyli jeden z systemów redukcji spalin, który wytrąca tlenki azotów, które z kolei poprzez system AdBlue są redukowane do nieszkodliwych związków lub pierwiastków. Obecnie każdy właściciel pojazdu z systemem SCR musi także mieć zamontowany system AdBlue, nawet jeżeli nie był on na wyposażeniu fabrycznym. Stację montującą takie systemy możemy wyszukać w dowolnej przeglądarce internetowej wpisując nazwę systemu i miejscowość, która nas interesuje, czyli przykładowo „AdBlue Puławy„. W wynikach wyszukiwania otrzymamy co najmniej kilka renomowanych stacji.

Przy instalacji takich systemów jak AdBlue ważne jest profesjonalne podejście i konkretne doświadczenie danej stacji montażowej, ponieważ są to bardzo precyzyjne systemy redukcji emisji spalin, sterowane elektroniką specjalną powiązaną z komputerem naszego pojazdu. Dlatego wszelkie zaniedbania podczas montażu mogą w przyszłości skutkować częstymi awariami danych rozwiązań.