Regularne strzyżenie sierści w Warszawie

 

Każdy opiekun psa musi poddawać go co jakiś czas strzyżeniu, niezależnie czy jest on krótko- czy długowłosy. Niepielęgnowana właściwie sierść może sprawić wiele kłopotu, a nawet problemy zdrowotne psa. Dlatego wskazane są wizyty u specjalisty.

Zalety strzyżenia psa

Strzyżenie psów WarszawaSzczególnie sierść psów długowłosych wymaga odpowiedniej i częstej pielęgnacji. Oprócz samodzielnego czesania psa kilka razy w tygodniu, właściciel powinien co jakiś czas zaprowadzać swojego pupila do fryzjera. Strzyżenie psów Warszawa jest konieczne za względu na zdrowie oraz samopoczucie czworonoga. Zbyt długie włosy u psa mogą się szybko plątać, a powstanie kołtunów i zatrzymywanie w nich kurzu czy brudu może powodować różne alergie skórne, a nawet poważne choroby. Najczęściej przyczyną są różne pasożyty czy zarazki, których siedliskiem jest właśnie zaniedbana sierść. W zależności od rasy psa, a także od tego czy bierze on udział w różnych konkursach czy pokazach, fryzjer umiejętnie ostrzyże psa. Oczywiście najpierw należy psa uczesać, co pozwoli na pozbycie się już martwych włosów, a także na poprawę kondycji włosów oraz poprawi krążenie. Opiekunowie psów krótkowłosych także od czasu do czasu powinni odwiedzić psiego fryzjera i poddać pupila trymowaniu. Zabieg ten jest bezbolesny i polega na usunięciu martwych włosów. Można to robić za pomocą specjalnego nożyka trymerskiego, naparstków lub po prostu palców. W przypadku nożyka fryzjer umiejętnie wyciągnie martwe włosy, bez ich niepotrzebnego ucinania, na co trzeba szczególnie uważać.

Gwarancją udanego strzyżenia psa jest wizyta u doświadczonego fryzjera. Najlepiej zawsze odwiedzać już zaprzyjaźniony salon, który nasz pies zna od dawna, bo pozwoli to i nam, i jemu uniknąć niepotrzebnego stresu podczas strzyżenia.