Renault w kawałkach

Żyjemy w czasach kiedy zepsute rzeczy wymieniamy na nowe. Są jednak takie sprzęty, które z racji swojej ceny, wartości sentymentalnej, czy stanu można naprawić. Niewątpliwie takim przykładem jest samochód. Napraw warto dokonywać jeżeli uszkodzenia nie przekroczą wartości auta.

Tańsze części

Pierwszym krczęści do renaultokiem przy szukaniu części samochodowych jest zazwyczaj przeszukanie internetu. To tutaj można najtaniej znaleźć potrzebne nam zamienniki. Z pewnością dostaniemy nowe, jeszcze zapakowane części. Jeżeli akurat firma nie posiada na stanie tego, co nam jest potrzebne to może sprowadzić zza granicy. Wówczas koszty, ze względu na przesyłkę wzrosną, a pojazd dłużej nie będzie zdatny do poruszania się po drogach. Inną opcją jest przeszukanie portali, na których możemy dostać używane, ale niewyeksploatowane sztuki. Jest to nieco ryzykowne posunięcie, ponieważ nigdy nie wiemy, czy dostaniemy część nieuszkodzoną lub pasującą. Pewnych zepsutych fragmentów nie widać nawet na zdjęciach, które sprzedający powinien zamieścić w ogłoszeniu. Najbezpieczniejszą formą szukania części do renault, fiat czy skoda jest udanie się do autoryzowanych dealerów. Dostaniemy oryginalną część, ale zapewne w nieatrakcyjnej cenie. Nie stanowi to problemu jeżeli zależy nam na marce, jednakże warto przemyśleć czy ma to sens. Markowe części samochodowe są z reguły produkowane w tych samych fabrykach, co ich tańsze zamienniki. Różnią się tylko ceną i firmowym znaczkiem, a działać będą tak samo.

Naprawa samochodu jest kosztowna i nie zawsze wykonalna. Części i praca mechanika, w niektórych przypadkach może przewyższać wartość auta. Należy zatem rozważyć, czy jest sens reperowania pojazdu. W każdym innym przypadku dostaniemy problematyczny zamiennik, który uratuje nasz samochód.