Renowacja kuchni kaflowej

Gdy dostaliśmy w spadku dom po mojej babci, czuliśmy że w końcu znajdziemy swoje miejsce na ziemi. Babcia mieszkała na wsi i miała sporych rozmiarów dom wraz z ogrodem i sadem. Nieruchomość wymagała remontu, ale miała też wielki potencjał. Babcia nie miała dość pieniędzy na gruntowny remont budynku.

Stara kuchnia kaflowa

kuchnie kafloweNajbardziej zachwycona byłam kuchnią, która utrzymana była w starym stylu. W rogu pomieszczenia znajdowała się stara i wysłużona kuchnia kaflowa. Wraz z mężem postanowiliśmy, że kuchnia przejdzie gruntowną renowację i dalej będzie nam służyć. Oboje pamiętaliśmy jak smaczne potrawy przyrządzała babcia właśnie przy pomocy tej kuchni. Poza tym chciałam utrzymać kuchnie w wiejskim, prowansalskim stylu, a niewątpliwie kuchnia z pięknych kafli mogła mi w tym pomóc. Kiedy tylko zaczęliśmy renowację zadzwoniłam po zduna. Chciałam wiedzieć czy kuchnia wymaga dodatkowego czyszczenia i chciałam aby specjalista dokonał jej przeglądu. Aktualnie kuchnie kaflowe znowu wracają do łask. Ludzie zaczynają doceniać ich urok oraz funkcjonalność. Kuchnia kaflowa pozwala na gotowanie potraw według starych receptur oraz wprowadza do pomieszczenia specyficzny klimat. Obserwowanie pomarańczowo- żółtego płomienia uspakaja i pozwala się zrelaksować. Kuchnia może przypominać nam kominek. Moje marzenie o posiadaniu kaflowej kuchni mogło stać się rzeczywistością. Oko cieszą nie tylko ogień ale i piękne duże kafle. Renowacja kuchni okazała się wyzwaniem należało oczyścić kafle i dać nowe fugi. Oprócz tego konieczna była naprawa paleniska, które miało już swoje lata. Jednak ciężka praca była tego warta. Efekt końcowy był niesamowity.

Kaflaki na nowo stają się bardzo modne, wielu ludzi remontuje lub odnawia te które ma w swoim domu. Nowe takie kuchnie są bardzo drogie, a profesjonalistów stawiających tego typu konstrukcje jest jak na lekarstwo i mają długie terminy. Kaflaki pełnią kilka funkcji. Ogrzewają pomieszczenie, nadają mu uroku, i mogą pełnić funkcję pieca oraz kuchenki.