Rodzaje i zastosowanie zamków spiralnych

Zamek błyskawiczny towarzyszy branży odzieżowej od wielu dziesiątek lat. Nie wyobrażamy sobie istnienia wielu produktów odzieżowych bez zamka i taśmy suwakowej. Istnieje wiele rodzajów zamków, w tym modele metalowe czy kostkowe. Jednak największą popularnością cieszą się modele spiralne, których wszelakie rodzaje możemy spotkać w wielu rodzajach odzieży czy produktów turystycznych.

Popularność zamków spiralnych w branży odzieżowej

zamki spiralneZamki tego typu są powszechnie stosowane jako nieodłączna część okrycia wierzchniego czy na przykład plecaka. Ich popularność polega na niezwykle wysokiej trwałości i odporności na warunki zewnętrzne. Dodatkowo zamki spiralne odznaczają się cichą pracą i zapewniają niezawodne działanie przez długi czas. Producenci zamków oferują różne modele, które są projektowane pod kątem siły oraz obciążenia, z jakim mamy do czynienia podczas użytkowania zamków. Do najważniejszych modeli stosowanych w branży tekstylnej są zamki drobnospiralne (dla lekkich zastosowań) oraz grubospiralne (produkowane dla większych obciążeń). Dlatego zamki mogą być umieszczane w kurtkach, spodniach czy nawet wyrobach obuwniczych. Ich konstrukcja pozwala na dowolne dobieranie konkretnego zamka pod względem długości taśmy. Produkuje się także zamki wodoodporne, które stosuje się przede wszystkim w odzieży turystycznej. Ich konstrukcja jest podszyta specjalną uszczelniającą warstwą gumy.

Zapotrzebowanie na tego typu zamki nie maleje z biegiem lat i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała ulec zmianie w najbliższej przyszłości. Konstrukcja zamka spiralnego daje nie tylko niezawodną pracę przez długi czas, ale także dodaje niebagatelnego pierwiastka estetycznego, dodającego danemu produktowi odzieżowemu pewnego niepowtarzalnego wyrazu.