Scrum Master – jakie szkolenia ukończyć

To już jutro! W końcu zdecydowałem się na zapisanie na egzamin końcowy świadczący o tym, że bardzo dobrze poruszam się w tematyce Scrum i na pewno znam niezbędną teorię oraz zakres pracy, który jest wykonywany przy wykorzystaniu takiej metody. Pamiętam, jak rok temu mój szef powiedział, że owszem dostanę awans, ale będę musiał nauczyć się pracować z metodologią Scrum i zostać specjalistą w tej dziedzinie.

Certyfikat z wiedzy Scrum

scrum master certyfikatWtedy faktycznie nie do końca wiedziałem, na czym to polega i jak wróciłem do domu zacząłem czytać bardzo dużo o Scrum, aby wynieść wiedzę, która będzie mi później potrzebna. Scrum Master certyfikat dostałem po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego, który organizowany był przez specjalne instytucje funkcjonujące w dzisiejszych czasach. Taki profesjonalizm sprawił, że przygotowywałem się dość solidnie do tego, aby podejść do egzaminu z metodologii Scrum jak najlepiej przygotowanym. Wiedziałem, że zagadnień jest sporo, jednak przez ten czas bardzo solidnie się przygotowywałem i na pewno poradzę sobie świetnie jeśli chodzi o egzamin. Scrum Master certyfikat otrzymałem praktycznie od razu po pomyślnym zdaniu egzaminu. Początkowo nie wiedziałem, co z nim zrobić, ale stwierdziłem, że będzie dobrą nagrodą dla mnie i wyzwaniem, aby stale rozwijać się w tej dziedzinie. Scrum Master certyfikat wydawany jest przez tę samą organizację, która zajmuje się tworzeniem specjalistycznych kursów przygotowujących.

Wiadomo, że bez odpowiedniego przeszkolenia nie ma możliwości, aby pomyślnie zdać końcowy egzamin. Egzamin faktycznie był trudny, jednak wiedziałem, że jest warto do niego przystąpić, gdyż otwiera całkiem nowe możliwości jeśli chodzi o rozwój zawodowy. Teraz mogłem cieszyć się z awansu, a na biurku stał mój nowy certyfikat Scrum.