Specyficzne wkręty farmerskie

Czasami konieczne jest połączenie powierzchni z blachy do podłoża drewnianego. Trzeba wtedy wykorzystać specjalne narzędzia, które sprawdzą się zarówno z twardymi strukturami blach, jak i bardziej miękkim drzewem. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się właściwego rodzaju wkręty, a mianowicie wkręty farmerskie.

Zupełnie odmienny typ wkręta

wkręty farmeryWkręty farmerskie mogą występować w wersji samowiercącej. Taka jest najbardziej komfortowa, jednak nie zawsze może sprostać postawionemu przed nią zadaniu. Ten specyficzny rodzaj wkręta posiada podkładkę stalową z gumą, której zadaniem jest zagwarantowanie szczelności połączenia. Jego końcówka zapewnia skuteczne przewiercenie blachy w krótkim czasie, a całość zabezpieczona jest dodatkową warstwą ocynku. Wkręty farmery mają mniejsze pole do zastosowań, niż na przykład ich odpowiedniki do drewna czy metalu. Są jednak czasami niezbędne, więc tak jak pozostałe typy wkrętów powinny być wykonane tylko z najlepszej jakości stali. Proces produkcji takich wkrętów odbywa się według ściśle przestrzeganych norm jakościowych i przepisów. Wytworzone elementy są dokładnie testowane i badane pod różnymi kątami oraz w najróżniejszych warunkach. Dzięki temu otrzymuje się produkt odporny na zniszczenia, korozję oraz wilgoć. Nie narażają one również mocowanego na przykład pokrycia dachowego na przerdzewienie w punkcie zamocowania. Są one niezbędną częścią wielu trwałych i służących przez długie lata konstrukcji i gwarantują bezpieczeństwo oraz zadowolenie wszystkich ich użytkowników.

Stosowanie wkrętów jest pewnym i solidnym mocowaniem różnych powierzchni konstrukcyjnych. Dzięki wyborze odpowiedniego rodzaju i wielkości możemy mieć pewność, że to, co zamontowaliśmy nie będzie narażone na rozpad lub wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych i zewnętrznych.