Sposoby na ładny zapach do szafy

Piękny zapach poprawia nasz nastrój i humor, a także sprawia, że chcemy jak najdłużej przebywać w pomieszczeniu, w którym się on unosi. Z tego też względu warto zdecydować się na odpowiedni jego dobór także do szafy, aby przy jej otwieraniu każdego dnia witał nas rano pobudzający oraz pozytywnie kojarzący się zapach. 

Jak zadbać o ładny zapach w szafie?

zapach do szafyZapach jaki wydobywa się z wnętrza szafy nie zawsze jest przyjemny, dlatego zastosowanie środków pielęgnacyjnych i zapachowych odgrywa tutaj kluczową rolę. Jednak należy również pamiętać o podstawowym sprzątaniu garderoby, a poza tym o regularnym przecieraniu półek oraz wieszaków, aby nie nagromadził się na nich zbędny kurz. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie chować do szafy niedosuszonych ubrań, ponieważ może to grozić powstaniem stęchłego zapachu lub pleśni. Starym oraz sprawdzonym sposobem na ładny zapach do szafy jest umieszczenie w niej małego koszyczka z lawendą. Kwiat ten nie tylko pięknie pachnie, ale również odstrasza mole, dzięki czemu dodatkowo chroni nasze tkaniny przed zniszczeniem. Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie mydełka zapachowego. W szczególności sprawdzi się ono umieszczone pomiędzy ręcznikami lub pościelą. Saszetki zapachowe to jedna z najpopularniejszych oraz niedrogich opcji utrzymania pięknego aromatu w środku naszej szafy. Na rynku istnieje szeroki ich wybór, przez co każdy może znaleźć swój ulubiony zapach. Miłośnicy zarówno cytrusowych, jak i słodkich aromatów (typu wanilia, czekolada) do szaf wybierają świece, ponieważ są one dostępne we wszystkich tych wariantach zapachowych, a w dodatku są intensywne. Rynkową nowość stanowią chusty zapachowe do garderoby. Tego typu odświeżacz nakłada się na ulubioną sukienkę czy też garnitur, dzięki czemu później unosi się z nich  piękna woń. 

Sposobów na utrzymanie ładnego zapachu w szafie, pomiędzy praniami, jest naprawdę sporo. Istnieje wiele możliwości zarówno tych tradycyjnych (znanych od lat), jak i zupełnie innowacyjnych. Po znalezieniu odpowiedniej metody ważna jest regularność, czyli wymienianie co jakiś czas czy to saszetek zapachowych, czy też świec, dzięki którym nasze ubrania tak cudownie pachną.