Stosowanie nakładek antypoślizgowych

Pewnie nie raz byłeś świadkiem czyjegoś upadku albo sam poślizgnąłeś się na stopniach prowadzących na górne piętro domu. Bądź wybrałeś się w góry i twoje buty miały niezbyt zadowalającą przyczepność. Rozwiązanie nie musi być wcale kosztowne, a do tego można wszystko zrobić samodzielnie.

Sposób na nieprzewidziane poślizgnięcia

nakładki antypoślizgoweW górach najważniejsze jest to, aby mieć dobra przyczepność do podłoża. Wiele firm oferuje wysokiej jakości buty z przystosowanymi podeszwami do tego, jednak często ceny nie są na kieszeń każdego z nas albo jest to nasza pierwsza górska wyprawa i nie wiemy, czy będziemy chcieli tam jeszcze wrócić. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zakup taśmy antypoślizgowej, którą możemy skroić i przykleić w taki sposób, aby pasowała do naszych podeszwy naszych butów. A kiedy w domu mamy piękne schody, jednak łatwo się na nich poślizgnąć? Zwykle proponuje się dywaniki, ale one również mogą się przemieścić i nawet pogłębić problem. W tej sytuacji również zastosowanie taśmy antypoślizgowej nie jest dobre, gdyż możemy przykleić ją nierówno i będzie to wyglądać reprezentacyjnie. Tutaj idealne będą nakładki antypoślizgowe. Często można zakupić je w wybranych kształtach i kolorach, dzięki czemu dopasujemy je do naszego wystroju. Klej w tych nakładkach jest naprawdę mocny, więc nie będzie to wydatek regularny. Możemy bezpiecznie poruszać się po własnym domu, a wyprawa górska nie będzie już żadnym problemem. Nawet z gorszej jakości obuwiem.

Nakładki oraz taśmy antypoślizgowe są idealnym rozwiązaniem, gdy mamy problemy z przypadkowymi poślizgnięciami w domu czy na wyprawach górskich, a nie mamy funduszy na remonty schodów bądź kosztowne buty. To rozwiązanie długoterminowe i można wszystko zrobić we własnym zakresie.