studnie głębinowe

Podejście starszych osób do nowoczesnej technologii – studnie głębinowe

Moja kochana babcia, jest osobą która nie znosi jakichkolwiek nowości. To złoty człowiek, jednak wizja posiadania przez nią telefonu komórkowego, czy jakiejś innej nowości napawa ją niepokojem. Gdy zaproponowaliśmy jej zamianę dotychczasowego prądu na pompy ciepła nie chciała o tym nawet słyszeć.

Studnia głębinowa to duża oszczędność

studnie głębinoweTwierdziła, że to za dużo zamieszania z instalacją. Nie mogliśmy jej tego wytłumaczyć. Stwierdziła, że wystarczy jej, że ma studnie głębinowe i na tym oszczędza, nie potrzeba jej nic więcej, Rozumiemy, że studnie są bardzo oszczędne, jednak starszej kobiecie niewygodnie jest wyciągać z nich wodę. Nie ma wystarczająco siły. Niestety jest bardzo uparta i nic na to nie poradzimy. Gdyby tylko chciała, mogłaby ułatwić sobie trochę życie. Babcia nawet sama piecze chleb, bo uważa, że ten ze sklepu nie jest zdrowy. Mimo, ze istnieje tyle odmian zdrowej żywności w każdym miejscu.Fakt, jej chleb jest przepyszny, jednak ile się musi natrudzić, żeby go upiec. A w sklepie wystarczy kupić i już jest. Makaron też robi sama. On również jest niesamowity. Babcia ma niezwykły talent kulinarny. Jednak ten telefon komórkowy chociaż mogłaby mieć.Wysłaliśmy do niej dzieci sąsiadów specjalnie pojechały do niej na Śląsk, by poopowiadać jej trochę o telefonach i możliwościach kontaktu z każdego miejsca w którym się jest.

 

Być może niebawem babcia skłoni się do zakupu telefonu. Kto wie co później… Małymi kroczkami może dojdziemy do kompromisu na temat pompy ciepła, to byłoby bardzo dobrze. Nie ma to jak dzieciaki które mają niezwykły dar przekonywania.

Więcej o studniach głebinowych na http://studniepolskie.pl/odwierty