Systemy konwersji przestrzeni transportowej

Niejednokrotnie zdarza się, iż nabywcy samochodów odkupionych od firm zamykających działalność nie mają zastosowania dla nabytych pojazdów. Najczęściej jest to spowodowane samym rodzajem samochodu, który może mieć przestrzeń transportową nieprzystosowaną do zadań, jakie miałby wykonywać u nowego właściciela.

Profesjonalna zabudowa samochodu dostawczego

systemy zabudowy samochodów dostawczychSamochody które nie są przystosowane do nowych zadań nie muszą być od razu przeznaczone do sprzedaży, gdyż coraz częstszą praktyką jest konwersja przestrzeni transportowej, i przystosowanie jej do odmiennych zadań. W tym celu wykorzystywane są systemy zabudowy samochodów dostawczych, dostępne w wielu różnych wariantach. Najbardziej podstawowym rodzajem zabudowy jest box transportowy, pasujący do większości samochodów dostawczych. Jest to prosta zabudowa, mająca na celu stworzenie zamkniętej przestrzeni transportowej w samochodzie, mogącej służyć również jako chłodnia czy nawet mroźnia. Założenie takiej konwersji to bardzo proste zadanie, i zazwyczaj nie zabiera ono więcej niż półtorej godziny pracy w warsztacie samochodowym. Bardziej złożone konwersje mogą być zastosowane w samochodach dostawczych posiadających niskie burty. W takim przypadku, potrzebne jest zazwyczaj zbudowanie bocznych ścian i zadaszenia, oraz rampy lub drzwi dostępowych do przestrzeni transportowej.

Najłatwiejszą konwersją okazuje się zmiana pojazdu posiadającego miejsca dla pasażerów w miejscu ładowni. Obejmuje ona wymianę podłogi, ustanowienie ścian z listwami, umożliwiającymi zaczepienie pasów transportowych, oraz założenie paneli w miejscu dotychczasowych okien. Każdy rodzaj zabudowy pozwala na błyskawiczne przystosowanie samochodu do transportu ładunku w bezpieczny sposób, bardzo przystępnym kosztem.