Tworzenie reklam sposobem na biznes

Kiedy byłam mała mój starszy brat zaraził mnie miłością do kręcenia filmów. Była to jego wielka pasja, która udzieliła się również mnie. Pamiętam, jak wieczorami montował nagrane przez siebie filmy w specjalnym programie komputerowym. Zawsze go podpatrywała i marzyłam, że też będę kiedyś takie rzeczy tworzyć. I tak się ostatecznie stało.

Filmy reklamowe tworzone z pasją

krótkie filmy reklamowe dla firmPo liceum poszłam na studia związane z grafiką komputerową, gdzie nauczyłam się montowanie filmów w profesjonalny sposób. Na tym mi właśnie zależało, od kiedy brat zaraził mnie pasją do kręcenia filmów. Po ukończeniu studiów zastanawiałam się przez chwilę co zrobić ze swoją wiedzą i umiejętnościami. Aż ostatecznie moi znajomi zaproponowali mi założenie wspólnego studia. Początkowo mieliśmy zupełnie inne plany, ale ostatecznie postawiliśmy na usługi reklamowe, po pierwsze dlatego, że rynek potrzebuje tego typu działalności, a po drugie bardzo nas ta tematyka zainteresowała. Kręcimy więc przede wszystkim krótkie filmy reklamowe dla firm, które montujemy i oddajemy gotowe do puszczenia na przykład w telewizji. Naszymi klientami są lokalne firmy, ale mieliśmy też kilka zleceń od znanych, światowych marek. Fakt, że film reklamowy ostatecznie wychodzi krótki na kilkadziesiąt sekund, wcale nie oznacza, że jego nagrywanie trwa tyle samo. Często praca nad jednym spotem reklamowym potrafi trwać nawet miesiąc. Setki ujęć, godziny spędzone na montażu i poprawki narzucone przez zleceniodawcę- wszystko to wymaga pracy.

Od kiedy brat pokazało mi w jaki sposób można profesjonalnie kręcić filmy, uznałam, że będzie to mój sposób zarabiania na życie. Na ten moment jestem współwaścicielką studia nagrań, które zajmuje się kręceniem filmów reklamowych na zlecenie. Praca ta nie jest łatwa, ale sprawia mi mnóstwo satysfakcji.