W czym tkwi fenomen sneakersów?

Wydawałoby się, że świat butów jest już zapełniony do granic możliwości i nie istnieje nic nowego, co moglibyśmy wymyślić. Mamy już obuwie sportowe, eleganckie, balerinki, szpilki, trampki i nagle pojawiają się one – sneakersy i zdobywają serca każdego, kto choć raz je przymierzył, dlaczego? 

Czym są sneakersy?

sneakers butyNazwa pochodzi z angielskiego, a dokładniej od słowa „sneak”, czyli skradać się. Cechą charakterystyczną dla sneakersów jest fakt, że pozwalają nam one na naprawdę ciche poruszanie się. Możemy też często spotkać się z polskim odpowiednikiem nazewnictwa tych butów, czyli zabawnym określeniem”cichobiegi”, niemniej jak najbardziej oddającym charakterystykę obuwia typu sneakers buty te są oczywiście butami sportowymi, jednak to co je wyróżnia na tle innych butów przeznaczonych do uprawiania sportu to kolejny fakt, że są one wykonane ze znacznie bardziej wytrzymałego materiału. Poza tym podeszwa wykonana z gumy również posiada większą grubość i to właśnie ona odpowiada za możliwość chodzenia w nich naprawdę cichutko. Snekaersy zostały stworzone zarówno dla mężczyzn, jak i dla pań i rewelacyjnie pasują zarówno do luźniejszych stylizacji, jak i do tych codziennych. Niedawno powstała nowa odsłona sneakersów przeznaczona dla pań, czyli sneakersy na koturnie. Koturn natomiast został ukryty tak, że nie przyglądając się uważnie można odnieść wrażenie, że kobieta porusza się po prostu w normalnym obuwiu sportowym i rozwiązanie to niezwykle przypadło paniom do gustu.

Dzisiaj sneakersy możemy kupić praktycznie wszędzie, a internetowe ceny są już tak niskie, że nierzadko nawet bardziej opłacalnym dla nas jest zakup dwóch par, lub więcej. Sneakersy podbiły świat i nie ma się czemu dziwić skoro są tak wygodne i w dodatku tak bardzo wytrzymałe. Ich fasonów również jest bardzo wiele wobec czego każdy z nas dopasuje coś dla siebie.