W weekend zorganizujemy spływ kajakowy

 

W te wakacje nie mogłam pozwolić sobie na długi urlop – wszystkie wolne dni, które przysługiwały mi w umowie o pracę, wykorzystałam już wcześniej, na wyjazd zimowy. Zastanawiałam się więc, w jaki sposób urozmaicić sobie letnie weekendy.

Przyjaciel chwalił spływy kajakowe

spływ kajakowy z PomiechówkaNa spotkaniu z przyjaciółmi ze studiów, poruszyłam ten temat. Zapytałam ich, co oni będą robić latem. Oprócz wypadów nad morze czy nad okoliczne jezioro, dużo mówiło się o kajakach. Podobno spływ kajakowy z Pomiechówka to świetna przygoda, którą zapamięta się na długo. Spontanicznie zdecydowaliśmy się zarezerwować kajaki – bez problemu znaleźliśmy organizatora, który prowadzi rezerwacje przez internet. Dzięki temu, nie ruszając się z domu, mogliśmy wybrać odpowiednią liczbę kajaków. Postanowiliśmy zabrać osoby towarzyszące, aby było weselej. W takim gronie na pewno będziemy się świetnie bawić. Organizator proponował wynajem kajaków na krótki czas – od 1 do 3 dni. Zdecydowaliśmy się wypożyczyć kajaki na cały weekend! W piątek po pracy po raz pierwszy znajdziemy się na rzece, a spływ będziemy kontynuować w sobotę i niedzielę. Szczerze powiedziawszy nie wiem, jak uda mi się wytrzymać taki czas bez tradycyjnej łazienki, ale czego się nie robi dla przygody! Rafał, który jest zamiłowanym wędkarzem, stwierdził, że co wieczór będzie łowił ryby na kolację. Nie wiem, czy żartował, czy mówił poważnie – dowiem się na spływie… Do naszego wyjazdu pozostało jeszcze pięć dni, a ja już się niecierpliwię.

Nastawiłam się na przygodę mojego życia i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Po tym, co opowiadali mi inni, uznałam, że spływ kajakowy jest czymś, co każdy z nas powinien przeżyć choć raz w życiu. To połączenie chwil relaksu z emocjami, jeśli rzeka staje się rwąca. Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze!