Wizyta w studio projektowym we Wrocoławiu

Kiedy zdecydowaliśmy się na budowę domu, bez względu na to, czy zaciągnęliśmy kredyt na jego budowę czy też nie to czeka nas sporo formalności z tym związanych (nie wliczam tutaj oczywiście dokumentacji związanej z zaciągnięciem kredytu).  Najważniejszy jest jednak projekt, dzięki któremu budowlańcy będą wiedzieli gdzie wylać fundamenty czy stawiać ścianki.

Z wizytą w studiu projektowym we Wrocławiu

studio projektowe wrocławJeszcze przed ślubem postanowiliśmy, że wspólnymi siłami wybudujemy nas wspólny dom marzeń. Oczywiście nie udałoby się to bez zaciągnięcia kredytu, który będziemy spłacać przez następnych kilkanaście lat. Na szczęście nie musieliśmy kupować działki, ponieważ mieliśmy własną, którą podarowali nam moi rodzice. Po załatwieniu wszelkich formalności związanych z kredytem mogliśmy zająć się projektem domu. Wybraliśmy studio projektowe Wrocław, które znajdowało się niedaleko nas. Tam spotkaliśmy się ze specjalistą, który zapoznał się z wymiarami naszej działki i powiedział jakie maksymalne wymiary może mieć nasz dom. My jednak nie chcieliśmy aż tak dużego domu. Następnie wziął kartkę oraz ołówek i na podstawie naszych oczekiwań zaczął rysować wstępnie gdzie na działce ma być postawiony dom oraz jak mniej więcej powinien wyglądać. Dzięki cennym radom projektanta wiedzieliśmy jakie pomieszczenia warto żeby znajdowały się na południu, północy, zachodzie czy wschodzie. My wstawaliśmy bardzo wcześnie dlatego postanowiliśmy, że nasza sypialnia będzie znajdowała się na południu. Po przygotowaniu projektu wstępnego projektant poprosił nas o dwa dni na przygotowanie dokładnego projektu.

Po tych dwóch dniach zadzwonił i poprosił o spotkanie w studiu. Kiedy zobaczyliśmy projekt byliśmy po prostu zaskoczeni. Wszystko było tak jak to sobie wymarzyliśmy. Duży salon z jadalnią. Do tego kuchnia, która dzięki przesuwnym, szklanym drzwiom dała się zamykać.