Wybór odpowiednich butów korekcyjnych dla pociechy

 

Prawidłowy rozwój stóp dziecka jest niezwykle istotny. Niestety, zdarzają się w tym zakresie pewne problemy, jak chociażby koślawość. Warto w takich sytuacjach udać się do specjalisty rehabilitacji ruchowej, aby zalecił jak postępować w konkretnej sytuacji. Z pewnością ważna jest też profilaktyka i zapobieganie ewentualnym nieprawidłowościom.

Wady stóp można leczyć

buty korekcyjne memoBardzo dobrze sprawdzają się ćwiczenia korekcyjne, które są pomocne w likwidowaniu wad postawy, jak i w leczeniu problemów związanych ze stopami. W wielu przypadkach lekarz zaleca także konkretne buty korekcyjne Memo. Ich noszenie ma wiele korzyści. Przede wszystkim stopa jest właściwie wyprofilowana. Takie obuwie zawsze należy dobierać indywidualnie, do potrzeb konkretnego dziecka. Lekarz powinien określić dokładnie, jakie funkcje wkładki do obuwia powinny spełniać. Na rynku odszukać można wiele firm, które oferują omawiany typ asortymentu. Dzięki temu możemy udać się do konkretnej placówki i zmierzyć buty. Zdecydowanie w tym przypadku nie warto kupować kota w worku. Co więcej – rozmiar butów powinien być idealnie dopasowany do wielkości stopy dziecka. Zdecydowanie obuwie nie może być ani za duże, ani za małe. Nieprawidłowe dopasowanie obuwia będzie pogłębiało wady stóp i z pewnością nie wpłynie korzystnie na ich rozwój. Dobrze byłoby, aby buty były też ładne, ciekawe wizualnie. Walory użytkowe nie muszą wykluczać walorów natury estetycznej.

To oczywiste, że dla dziecka chcemy wszystkiego co najlepsze. O pociechę trzeba dbać pod każdym kątem. Bardzo ważne jest to, aby sprawdzać, czy maluch rozwija się prawidłowo. Jeśli zaobserwujemy wadę postawy, powinniśmy udać się do specjalisty. W przypadku problemów ze stopami pomocne okazują się ćwiczenia, a także profesjonalne obuwie korekcyjne.