Wydajna wentylacja kumulująca energię cieplną

To, że wentylatory o dobrej wydajności to urządzenia jakie zbawiennie wpływają na komfort pracy w pomieszczeniach zamkniętych wie każdy, jaki miał okazję zaznać realiów chociażby pracy biurowej w towarzystwie wentylatora lub bez jego obecności. Mniej popularną kwestią jest integrowanie wentylatorów z rekuperatorami, jednak opłacalność takiego posunięcia pozwala przypuszczać, że niedługo wszyscy będą wiedzieli na czym polegają podobne procesy.

Najlepsze wentylatory wyposażone w rekuperator

wentylacja z wysokim odzyskiem ciepłaCzy zastanawiałeś się kiedyś nad tym ile ciepła marnuje się w ciągu zaledwie jednego, chłodnego dnia wskutek konieczności wietrzenia pomieszczenia dla zachowania świeżości? Rześkość powietrza jest ważna dla dobrego samopoczucia, uczucia dotlenienia i sprawnego myślenia, jednakowoż otwieranie okien jesienią czy zimą pozwala po prostu uciekać na zewnątrz bezpowrotnie ciepłu za którego wygenerowanie zapłaciliśmy przecież poważne pieniądze. Jest zatem niewątpliwie poważnym problemem tak duże marnotrawstwo, któremu można na szczęście skutecznie zapobiec, stosując rekuperatory. Są to urządzenia, które pozwolą wymieniać powietrze, jednak robiąc to w taki sposób, by ciepło w nim zgromadzone nie uległo zmarnowaniu, lecz zostało zachowane i wykorzystane drugi raz.

Jak nietrudno sobie wyobrazić, wentylacja z wysokim odzyskiem ciepła spowoduje tym samym, że i temperatura będzie przez cały czas w danym pomieszczeniu znacznie wyższa. To zaś z kolei spowoduje, iż uczucie chłodu i idące w parze z nim zapotrzebowanie na uruchomienie grzejnika będzie zjawiskiem znacznie rzadszym niż przed pojawieniem się wentylacji z odzyskiem ciepła czuwającej nad naszą nieruchomością. Być może taka inwestycja ma sens biorąc pod uwagę jak srogie potrafią być polskie zimy.