Wykończenia za pomocą listew przypodłogowych do paneli

Zestawienie ściana – krawędź podłogi to najmniej estetyczne miejsce w domu. Oczywiście tylko wówczas, gdy pozostaje nieosłonięte i ujawnia przycięcia ułożonych paneli oraz niedokładną aplikację farby. Kiedy we wnętrzu panuje wykończeniowy ład i porządek, a oprócz tego poddaje się ono dyktandu określonego stylu, warto zagospodarować miejsce na styku ściany i podłogi za pomocą ładnej i praktycznej listwy.

Niezastąpiona listwa przypodłogowa do paneli

Listwalistwy przypodłogowe do paneli przypodłogowa to wykonany z drewna, tworzywa sztucznego lub płyty MDF podłużny element, który znakomicie osłania trudne do wykończenia miejsca. Do jej ważnych funkcji należy również maskowanie leżących swobodnie przewodów elektrycznych lub innych, podobnych do nich, które zostały przeprowadzone wzdłuż ściany. Dla wielu użytkowników wykończeniowy otok to jednak przede wszystkim element zdobniczy, który znakomicie uzupełnia stworzoną w mieszkaniu aranżację. Praktyczne listwy przypodłogowe do paneli, w zależności od potrzeb, mogą mieć różne szerokości oraz wysokości, aby dostosować się do wielu płaszczyzn ściennych, a oprócz tego każdy rodzaj różni się od pozostałych profilem, który może być bardziej lub mniej dekororacyjny, prosty lub finezyjnie falujacy. Nie jest osobliwością stylizowanie otoków przypodłogowych na dawne sztukaterie. Białe frezowane listwy doskonale wpisują się w aranżacje typu vintage, znakomicie uzupełniając dekor wnętrz nawiązujący do XVIII i XIX wieku, a także wyjątkowych miejsc użytku publicznego, które poprzez wyszukany styl akcentują swoją wagę i wyjątkowość. 

Nieosłonięte miejsca na styku ściany i podłogi mogą zepsuć każdą udaną aranżację, dlatego nawet mniej wyszukane listwy zapewniają wnętrzu wrażenie elegancji i całkowitego wykończenia. Dobrze, kiedy otok wybierzemy w sposób przemyślany, bo wówczas świetnie wykorzystamy we wnętrzu jego funkcję dekoracyjną. Zastosowanie ładnych i trwałych listew nie tylko zadowoli oko, lecz także sprawi, że cała podłoga będzie nam służyć przez długie lata.