Wytrzymałe profile szalunkowe

Budynek składa się z wielu elementów. Niektóre z nich możemy kupić gotowe, prosto od producenta, a niektóre wykonywane są na placu budowy. Gotowe możemy kupić pustaki, dachówki i wiele innych tego typu elementów. Natomiast takie elementy jak stropy czy fundamenty, musimy wykonać na miejscu budowy. Zazwyczaj są wykonywane z mieszanki betonowej.

Lekkie profile szalunkowe

profil szalunkowyStropy betonowe wykonywane są na placu budowy. Najpierw wykonywane jest specjalne zbrojenie ze stalowych drutów, które jest zalewane mieszanką betonową odpowiedniej klasy. Nie da się zalać stropu bez szalunków, ponieważ cały beton by przeciekła na drugą stronę. Szalunki zatrzymują mieszankę betonową i umożliwiają uzyskanie odpowiedniego kształtu. Podobnie jest z fundamentami i każdym innym elementem betonowym. Na rynku istnieje kilka rodzajów szalunków. Możemy spotkać najbardziej popularne szalunki w postaci drewnianych desek i kantówek, a także nowoczesne typy szalunków wykonanych z profili. Profil szalunkowy jest dużo lepszy od tradycyjnych szalunków, ponieważ charakteryzuje się dużo większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także jest odporniejszy na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Dużą zaletą profili szalunkowych jest to, że ich waga jest stosunkowo niska, dzięki temu zarówno ich transport, jak i ich montaż na placu budowy jest znacznie łatwiejszy, niż w przypadku tradycyjnych szalunków.

Tego typu szalunki możemy wypożyczyć, nie musimy ich kupować na własność. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ jeśli nie prowadzimy firmy budowlanej, to takie szalunki nie będą nam już więcej potrzebne. Cena za takie wypożyczenie uzależniona jest od tego na jak długo zamierzamy wypożyczyć szalunki, a także od tego jak dużego zestawu potrzebujemy.