Zabezpieczenie wnętrza mieszkania przed pożarem

Kiedy ostatnio remontowałam swoje mieszkanie, w okolicy zdarzył się straszny wypadek. Sąsiadce spłonęło całe mieszkanie, ponieważ instalacja elektryczna nie była odpowiednio zabezpieczona. Zaczęłam poszukiwać sposobu, aby i mnie nie przytrafiła się taka tragedia, tak natrafiłam na masę przeciwpożarową.

Solidna firma Promat od produktów przeciwpożarowych

promatW internecie udało mi się przeczytać wiele ciekawych informacji o zabezpieczeniu instalacji elektrycznych oraz szczelin za pomocą specjalnej masy o właściwościach przeciwpożarowych. Koszt produktu od firmy promat wydawał mi się niewielkie w porównaniu z zapewnieniem bezpieczeństwa wewnątrz mojego mieszkania. Oczywiście najpierw zapoznałam się z instrukcją, przeczyściłam okablowanie i wzięłam się do pracy. Przygotowałam sobie pędzelki oraz wałki, ponieważ nie byłam pewna czym będzie mi się lepiej nakładało masę. Jako, że produkt nakłada się na mokro to musiałam zadbać o odpowiednie proporcje, by spełniała ona długo swoją rolę. Dość sporo czasu zajęło mi zabezpieczenie wszystkich instalacji. W końcu moje mieszkanie nie jest wcale takie małe, jakby mogło się wydawać. Na drugi dzień powłoka była już całkowicie zaschnięta. Wiedziałam, że uniemożliwi ona przedostanie się pożaru do dalszych stref mojego domu, kiedy instalacja będzie miała awarię. Wyczyściłam wszystkie narzędzia i byłam z siebie bardzo dumna, że tak sprawnie udało mi się to zrobić.

Podczas wizyty w nowym mieszkaniu sąsiadki od razu jej powiedziałam, żeby zakupiła masę przeciwpożarową i zadbała o zabezpieczenie przewodów. Jest to bardzo ważna kwestia w każdym domu, dlatego też zaoferowałam jej swoją pomoc. W najbliższy weekend znowu czeka mnie nakładanie masy promat na kable. Mam nadzieję, że tym razem pójdzie to zdecydowanie szybciej.