Zakładaliśmy duże szamba z betonu

Moja praca była bardzo wymagająca. Zajmowałem się montowaniem szamb betonowych. Jednak moje obowiązki nie polegały tylko na tym i musiałem uczyć nowych pracowników. Od czasu do czasu ktoś odchodził ze swojego stanowiska i trzeba było uczyć montażu od samego początku.

Uczyłem jak montować szambo betonowe pracowników 

duże szamba betonowe w mazowieckimTo nie było łatwe zadanie, ponieważ potrzebna była specjalistyczna wiedza. Ja aby dobrze przeprowadzić szkolenie podzieliłem wszystko na różne etapy. Na początku musiałem pokazać z czego składają się nasze betonowe szamba. Nie które elementy były bardzo delikatne i trzeba było je odpowiednio trzymać. Nawet doświadczeni pracownicy mieli z tym problemy i podczas montażu czasami dochodziło do nie ciekawej awarii. Ja starałem się tego unikać dlatego podkreślałem to już na wczesnym etapie szkolenia. Dodatkowo takie duże szamba betonowe w mazowieckim trzeba było odpowiednio umieścić. Nie każde miejsce się do tego nadawało. My jako profesjonalna firma często sami dyskutowaliśmy z klientami na te tematy. Nasze opinie i zdanie często były kluczowe podczas montażu szamba. Teren na którym pracowaliśmy zapewniał nam bardzo dużo klientów. To sprawiało, że mieliśmy mnóstwo zleceń. Dorze wyszkoleni pracownicy byli na wagę złota. Dlatego tak dużo uwagi przykładałem do tego jak prowadzić odpowiednie szkolenie. Podczas wizyt u klientów każdy patrzył nam na ręce. Wtedy pojawiała się pewnego rodzaju presja z którą każdy musiał sobie jakoś poradzić. Na szczęście już na samym początku potrafiłem wskazać osoby, które się do tego nie nadają.

Wtedy szczerze z nimi rozmawiałem i próbowałem określić swoje stanowisko na ten temat. Na szczęście takie sytuacje były na prawdę rzadkie. Często sami kandydaci sami rezygnowali ze stanowiska w momencie gdy uznali, że to nie dla nich.