Zamontuj w pokoju roletki

 

Kto nie lubi sobie troszkę dłużej czasem pospać? Nie widzę lasu rąk. Rzeczywiście, sen to podstawa, a dobry, odpowiedniej długości, nieprzerwany niczym sen jest najzdrowszy. Wiadomo, że fazy snu, z jakich się on składa, mają swoje znaczenie – każda inne, dlatego tak ważnym jest, aby dać sonie szansę na przespanie każdej tej fazy w pełnym wymiarze.

Przyciemnij sobie pokój roletkami

roletki bydgoszczW celu przyciemnienia sobie pokoju do snu wykorzystać można kilka trików. Pierwszym, znanym jeszcze z dawnych czasów są stare, solidne, drewniane okiennice. Relikt przeszłości, choć czasami zdarza się, że fani starodawnego stylu i dziś potrafią zaopatrzyć sobie okna w taki element. Kolejne to zasłony – niestety do nich potrzeba zwykle karniszy, belki, co wiąże się z wierceniem w ścianie i zniszczenie efektu estetycznego pokoju, jeśli jest już na przykład pomalowany. Innym rozwiązaniem są roletki wewnętrzne materiałowe, o których szerzej za chwilę. Kolejne to rolety zewnętrzne, zwykle antywłamaniowe, niestety ich montaż również może się wiązać z naruszeniem ścian. Następnym pomysłem są żaluzje. Te już można montować na oknach, jednak mnogość ich elementów sprawia trudność w utrzymaniu ich w czystości. Wydaje się, że najlepszym sposobem na przyciemnienie pokoju są dziś wewnętrzne atrakcyjne roletki z Bydgoszczy posiadają kilka, jak nie kilkanaście miejsc, gdzie można takowe nabyć. Sprawa z takimi roletkami wygląda następująco: bywają roletki całe wykonane z materiału jednolitego, a bywają też takie, których rodzaj nazywa się potocznie: dzień-noc. Te ostatnie są bardzo praktycznym rozwiązaniem, jeśli pragniemy uzyskać efekt zasłony i firanki za jednym montażem. Dzięki przesuwaniu się względem siebie dwóch warstw z naprzemiennie ułożonymi materiałami drobno krateczkowanym i jednolitym – uzyskujemy pożądany efekt.

Roletki wewnętrzne są najprostszym i najwygodniejszym oraz wielofunkcyjnym rozwiązaniem, gdy chcemy uzyskać efekt przyciemnienia pokoju – czy to w nocy, jeśli mieszkamy w mocno oświetlonej nocą okolicy, czy to za dnia, jeśli mamy na przykład okna skierowane na południe, a słońce mocno razi nawet zza okna – w tym przypadku warto dobrać roletki o materiale z jasnego rodzaju.