Zastosowanie systemów WMS w transporcie i nie tylko

Systemy WMS mogą być wykorzystywane nie tylko w magazynach i procesach produkcji towarów, ale również bardzo często w transporcie. Planowanie transportu z takim systemem jest o wiele łatwiejsze. Koszty transportu mogą zostać zoptymalizowane, ale wiadomo, że wtedy trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników.

Zarządzanie transportem za pomocą systemu WMS

wms programCena transportu, czas dostawy – to najważniejsze czynniki, które wpływają na całkowity koszt transportowania towaru. Ważne są też odległości, warunki graniczne wypełnienia taboru, typ transportu, rodzaj towaru. Inaczej przewozi się elementy niebezpieczne, a inaczej zwykłe towary drewniane, plastikowe, żywność. WMS to system, które daje możliwość zaplanowania całego transportu. Poza tym umożliwia nawet kontrolę nad wszystkimi etapami transportu. To wms program umożliwia nadzór nad realizacją transportu. Poza tym WMS jest też wykorzystywany do zewnętrznej obsługi logistycznej. Zewnętrzny operator logistyczny ma zazwyczaj różne dodatkowe wymagania, którym należy sprostać. Przestrzeń magazynowa powinna zostać podzielona wielomandatowo i elastycznie. W ten sposób będzie najlepiej wykorzystywana. Wykonywane usługi logistyczne powinny zostać jak najszybciej rozliczane. Klienci powinni mieć do wszystkiego dostęp poprzez stronę internetową. W tak sterowanych magazynach nie trzeba wyszukiwać indeksów. W programie WMS występuje ewidencja lokacji. W programie istnieją reguły oraz priorytety rozkładu towaru.

Dzięki temu wszystkiemu powierzchnia magazynowa może zostać zmaksymalizowana. Znajduje się w niej jak najwięcej towaru, który może zostać w każdej chwili zapakowany i rozesłany do kupców w zależności od rodzaju prowadzonego przedsiębiorstwa. Korzyści płynących ze stosowania programu do zarządzania magazynem jest znacznie więcej.