Zawód – sprzedawca siatek

Z rozbawieniem obserwuję jak małe dzieci marząc o byciu dorosłymi, planują dla siebie zawody strażaka, lekarza albo policjanta. Ja także miałam ambitny plan zostania światowej sławy weterynarzem. W dorosłym życiu jednak większość ludzi pracuje w tak absurdalnych branżach, że dziecięcy umysł chyba nie mógłby czegoś takiego wymyślić. Ja na przykład zajmuję się produkcją i sprzedażą siatek na ptaki.

Jakie są rodzaje siatek na ptaki?

siatka przeciw ptakomNie pamiętam nawet dobrze dlaczego złożyłam swoje CV akurat do tej firmy, tym bardziej, że lubię ptaki w swoim otoczeniu i nie chciałabym ich odstraszać. Niestety drapieżny rynek rządzi się swoimi prawami i tak już od kilku lat zajmuję się tym właśnie fachem. Można by się zastanowić czym właściwie jest ta siatka przeciw ptakom. Jestem pewna, że każdy z was widział już coś takiego w swoim życiu. Montuje się je przy sufitach, gzymsach na dworcach, budynkach użyteczności publicznej i w prywatnych budynkach. Po to, aby ptaki nie mogły zakładać w tych miejscach gniazd oraz aby nie miały jak tam usiąść. Inny rodzaj siatek, chętnie zamawianych przez klientów to zielone sieci z tworzyw sztucznych którymi osłania się pojedyncze drzewa lub nawet całe plantacje, aby ptaki nie rozdziobywały dojrzewających owoców. Jeszcze inne, z przeznaczeniem do typowych wolier kupują hodowcy drobiu, aby do koryt nie przylatywali nieproszeni goście. Te siatki są zwykle nylonowe i bardzo bezpieczne dla ptaków.

Wbrew pozorom, ta praca wymaga sporej wiedzy, ciągłego dokształcania się i poznawania nowych trendów na rynku. Moi klienci to bardzo często fachowcy w swojej dziedzinie, którzy oczekują zrozumienia i fachowej porady z mojej strony. Ja natomiast cieszę się sprzedając kolejną siatkę, bo wiem, że zniechęca ona tylko dzikie ptactwo a nie robi mu krzywdy.