pomiar czasu

Zawody sportowe i pomiar czasu

Zapewne wielu z was uprawia dany sport. Przecież sport to samo zdrowie. Wszyscy powtarzają nam, że mamy uprawiać sport. Mówią nam to nasi lekarze, często o tym słyszymy w danych programach śniadaniowych, czy czytamy różne artykuły w zawodach.

Pomiar czasu jest istotny dla sportowców

pomiar czasuW moim przypadku słyszę, że mam być w znakomitej formie od mojego trenera. Zawodowo zajmuję się żeglarstwem. Bardzo polubiłam ten sport. Zwłaszcza jak mój dziadek zabierał mnie w dzieciństwie na żaglówkę. Czułam wtedy się bezpieczna i szczęśliwa. Teraz czuję, że żyje. Ten sport jest dla mnie wszystkim. Ale jak to bywa trening czyni mistrza. Ja też muszę dość sporo trenować oraz nie tylko żeglowania. Aby mieć siły żeglować, trzeba też uprawiać inny sport, by być w świetnej formie i mieć siły na zawody. Teraz właśnie szykuję się do zawodów. Treningi jak zawsze zaczynam od biegania. Na ręku zawsze mam przypięty zegarek, który daje elektroniczny pomiar czasu. Wiem ile mi zajmuję przebiegnięcie danego odcinka. Zawsze staram się skracać czas pomiaru, nie skracając dystansu, tylko jeszcze go wydłużając. Muszę mieć siłę w nogach, ale też w rękach. Dlatego też nie omija mnie wizyta na siłowni. To ważny element przygotowania przed zawodami. Pomiar czasu, chyba jest istotny dla każdego sportowca. Dzięki niemu można kontrolować i monitorować swoje postępy. Ja zawszę notuję sobie moje wyniki. I wcale się nie załamuję jak mi danego dnia czas się zwiększył. Każdy może mieć słabsze dni. Ale najbardziej istotny jest pomiar czasu na zawodach.

Tam trzeba dać z siebie wszystko. Nie będzie drugiej możliwości poprawienia czasu na tych samych zawodach. Trzeba za pierwszym razem dobrze popłynąć. Jeszcze przed zawodami czekają mnie liczne badania, zwłaszcza pod kątem zażywania dopingu, co jest zabronione. O pomiarze czasu można więcej przeczytać tutaj: http://time2win.pl.