Zdrowe kaszki Holle

Karmienie noworodków i niemowlaków jest bez wątpienia dużym wyzwaniem dla rodziców, zwłaszcza tych świeżo upieczonych. Najważniejsze aby się trzymać ściśle określonych zasad żywieniowych, co do kolejności podawania pokarmów.

Jakie są rodzaje kaszek Holle?

kaszki dla niemowląt hollePrzede wszystkim pediatrzy zalecają, aby przynajmniej przez pierwsze sześć miesięcy karmić malucha wyłącznie piersią, gdyż ten pokarm zaspokaja wszystkie potrzeby maleństwa. Im dziecko jest starsze, tym większe ma zapotrzebowania i dlatego trzeba zacząć stopniowo wprowadzać nowe pokarmy. Przeważnie najpierw są to warzywa w formie musu lub kaszki. Najważniejsze, aby było one ekologiczne i pochodziły ze sprawdzonych źródeł, ponieważ tak mały organizm nie jest w stanie się bronić przed szkodliwymi substancjami dostarczanymi z pokarmem. Najlepsze są kaszki dla niemowląt Holle, ponieważ są produkowane tylko z ekologicznych zbóż. Przede wszystkim nie zawierają cukru, barwników ani konserwantów. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje kaszek Holle, a mianowicie z zawartością mleka modyfikowanego lub bez niego. Pierwsze są przeznaczone do rozrobienia z wodą, natomiast drugie można podawać maluchowi na bazie własnego mleka lub oddzielnie dodawać modyfikowane. To bardzo ważny podział, gdyż są kobiety, które nie chcą dawać dziecku mleka modyfikowanego lub mają go na tyle dużo, że są w stanie podawać go z kaszką. Co do smaków, to mogą one być jedno lub wieloskładnikowe. Na początek rozszerzania diety, najlepsze będą kaszki kukurydziane, owsiane lub ryżowe.

Z podawaniem dziecku kaszki poradzi sobie każda mama, gdyż na opakowaniu jest jasna instrukcja co do dawkowania produktu. Przeważnie producenci polecają do drugiego roku życia, podawać dziecku dwie porcje kaszki bez dodatków lub z owocami.