Zdrowy olej z konopii

Jeszcze do niedawna, produkty konopne były owiane złą sławą, gdyż pokutowało przeświadczenie, że są one niebezpieczne, ze względu na psychoaktywne działanie. Oczywiście jest to prawdą, ale tylko w odniesieniu do konopi indyjskich.

Z czego są znane olejki konopne?

olej z konopii właściwościO konopiach mówi się głośno już od wielu lat, choć w Polsce marihuana medyczna została zalegalizowana dopiero kilkanaście lat temu. Do tego czasu nie można było nigdzie kupić produktów zawierających nawet wyciąg z tejże rośliny. Dziś jest zupełnie inaczej i chyba każdy się już spotkał z takim produktem, gdyż są one bardzo popularne. Do grupy produktów konopnych zaliczane są kosmetyki, susze, ekstrakty czy olejki. Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie, gdyż olej z konopii właściwości ma bardzo szerokie. Przede wszystkim wykazuje działanie przeciwwymiotne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, a także przeciwalergiczne. Jednakże to nie wszystkie właściwości jakie zapewnia olej konopny, gdyż w niektórych kulturach jest on uznawany ze remedium na wszelkie dolegliwości. Można go spożywać lub aplikować na skórę czy też włosy. Jest on silnie skoncentrowany, dzięki czemu zalecana, dzienna dawka nie powinna przekraczać od dwóch do pięciu kropli. Jak w przypadku wszystkich produktów spożywczych, nie należy przekraczać określonej dawki, gdyż może to wywołać biegunkę. W przypadku olejków konopnych, ważne jest również stężenie cbd, które bezpośrednio wpływa na szybkość i skuteczność działania, a może ono być bardzo zróżnicowane.

Bez wątpienia olejki konopne są niesamowicie cenne ze względu na swoje właściwości, które głównie wynikają z zawartości kannabidiolu. Mogą one być stosowane przez dorosłych, a także dzieci. W zalecanych dawkach, może je podawać również zwierzętom.