Zgodne z prawem złomowanie samochodów w Bydgoszczy

Pojazd, który nie nadaje się do użytku, lepiej jest skasować i anulować rejestrację. Sugerujemy, jak to zrobić legalnie i bez zbędnych kosztów. Sprzedaż samochodu musi być zawsze zgłoszona do działu komunikacji danego powiatu lub do urzędu gminy na prawach powiatu. Zgodnie z literą prawa sprzedający, ma na to 30 dni. Kierowcy często o tym zapominają. Jest kilka powodów, dla których warto to zrobić. 

Jak przeprowadza się złomowanie pojazdu?

złomowanie samochodów bydgoszczNabywca samochodu może nie zamierzać go rejestrować, ale zdemontować w częściach. Wskazane jest, aby zgodnie z prawem wykonywać złomowanie samochodów bydgoszcz jest miastem, gdzie jest wiele punktów wykonujących takie usługi. Jeśli kupujący nie zarejestruje pojazdu zgodnie z centralnym rejestrem pojazdów i kierowców, nadal będziemy go posiadać. Może to skutkować grzywną w wysokości do 3 000 zł za brak ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ponadto samochód może być używany do celów przestępczych. Historie te powtarzają się częściej niż się wydaje, więc po sprzedaży pojazdu były właściciel musi zgłosić sprzedaż w urzędzie, załączając kopie dokumentów, na podstawie których pojazd został sprzedany. Jednak samochód, który nie nadaje się do jazdy i którego nie chcemy odnawiać, jest lepiej, jeśli będzie niezarejestrowany. Jeśli jesteś zarejestrowany, jesteś prawnie zobowiązany do ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej.

Samochód lub inny pojazd wycofany z eksploatacji musi być odpowiednio zmierzony. Podstawowym problemem jest masa, która nie może być mniejsza niż 90% masy własnej podanej na świadectwie rejestracji. Wymóg ten ma zastosowanie wyłącznie do samochodów osobowych. Stacja demontażu samochodów może doliczyć karę za każdy pozostały kilogram. Może będę, a może nie będę. Oceny starego pojazdu dokonuje się w dobrych, profesjonalnych stacjach.